Trądzik pod makijażem. W jaki sposób ukryć niedoskonałości nie szkodząc skórze?

Trądzik pod makijażem. W jaki sposób ukryć niedoskonałości nie szkodząc skórze?

Niemal każdy marzy o pięknej, gładkiej cerze. Niestety niewiele osób może pochwalić się idealną skórą. Wiele problemów i to nie tylko w okresie dojrzewania sprawiają trądzik i powstające po nim przebarwienia. Im większy jest to problem, tym ostrzejsza bywa reakcja na codzienne kłopoty. Czy doraźnym rozwiązaniem może być ukrycie trądziku pod makijażem? Tak, ale makijaż musi być wykonany odpowiednimi kosmetykami i z zachowaniem zasad higieny.

Podstawa to pielęgnacja

Cera trądzikowa wymaga specjalnej troski. Podstawą właściwej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie twarzy z resztek makijażu i to niemal natychmiast po powrocie do domu. Pamiętajcie, że niezależnie od tego, czy wracacie po południu, wieczorem, czy w środku nocy, pierwsze kroki musicie skierować do łazienki i dokładnie zmyć makijaż. Do mycia twarzy stosujecie sprawdzone żele o właściwościach przeciwtrądzikowych (np. Alaclarin)

Nakładanie makijażu- ważna kolejność!

Zaczynamy tak, jak kończyliśmy wieczorem, czyli myjemy skórę żelem przeciwtrądzikowym. Następnie stosujemy tonik, dzięki czemu wyrównamy poziom pH, a dodatkowo zlikwidujemy nadmierne świecenie się twarzy, a potem krem odpowiedni do cery trądzikowej (np. Alaclarin krem). Po naniesieniu kremu, odczekajcie chwilę, aby całkowicie się wchłonął. Do nakładania kremu używajcie pędzelka lub specjalnej szpatułki. Robiąc to palcami można przenieść bakterie, które są na dłoniach i tym samym pogorszyć stan skóry.

Sprawdzone trio: podkład + korektor + puder

Korektor do cery trądzikowej (np. antybakteryjny w pędzelku) posłuży nam do wypełnienia wyprysków, przebarwień itd. Po korektorze nakładamy podkład. W przypadku cery trądzikowej dobór podkładu i pudru ma bardzo ważne znaczenie. Jeżeli macie problemy z trądzikiem powinnyście unikać ciężkich podkładów i pudrów, gdyż zatykają one pory i mogą powodować powstawanie nowych wyprysków. Najlepiej kupić puder prasowany – nakładamy go przy użyciu dużego, miękkiego pędzla. Podkład przypudrowujemy sypkim, transparentnym pudrem (bardzo dobre są pudry mineralne). Na tak przygotowaną bazę możemy nakładać : cienie, tusz i matowy róż – jeśli zmiany trądzikowe umiejscowione są na policzkach, natomiast jeżeli policzki są gładkie możemy użyć różu perłowego lub ze świetlistymi drobinkami.

Unikamy kosmetyków zawierających substancje komedogenne

Kosmetyki zawierające substancje komedogenne znacznie utrudniają właściwe funkcjonowanie skóry. Nałożona na skórę substancja zapychająca gromadzi się w porach skóry, miesza się z martwymi komórkami naskórka, sebum i bakteriami. W wyniku czego powstają grudki i zaskórniki.

Wśród najczęściej używanych substancji komodogennych wchodzących w skład kosmetyków pielęgnacyjnych są:

– paraffinum liquidum (mineral Oil) – pochodna ropy naftowej, nie posiadająca właściwości odżywczych a jedynie natłuszczające i ochronne.

olej migdałowy (Almond Oil),

olej z avocado (Avocado Oil),

– masło kakaowe (Cocoa Butter),

– masło kokosowe (Coconut Butter ),

– olej kukurydziany (Corn Oil) i wiele innych.

Czytajcie etykiety i sprawdzajcie skład kosmetyków, których używacie.

Jeśli do makijażu używacie pędzli, gąbeczek lub puszków, pamiętacie o ich starannym myciu po każdej aplikacji kosmetyków! W ten sposób unikniecie namnażania się bakterii na ich powierzchni. Zapobiegniecie tym samym rozprowadzaniu zarazków na swojej twarzy, a w konsekwencji pogorszeniu stanu cery.

Facebook