Sposoby na trądzik w okresie zimy

Sposoby na trądzik w okresie zimy

Zima to trudny okres dla naszej skóry. Mróz, wiatr, centralne ogrzewanie, to tylko niektóre z czynników mających negatywny wpływ na cerę.

Na skórę twarzy wysuszająco działa nagła zmiana temperatury otoczenia. Dlatego też zimą może dochodzić do zaostrzenia trądziku. U niektórych osób pryszcze pojawiają się tylko zimą. Jest to tzw. trądzik sezonowy.

3 sposoby na trądzik zimowy

Skóra sucha, w okresie zimy wymaga szczególnej troski. Szczególną uwagę należy zwrócić na zabiegi higieniczne i kosmetyczne, które pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Zanim zaczniemy omawiać medyczne i kosmetyczne sposoby na trądzik zimowy, warto wspomnieć o kluczowym a często zapominanym czynniku, jakim jest nawilżanie powietrza w pomieszczeniach. W pokoju, w którym śpisz powinna być utrzymywana odpowiednia wilgotność powietrza. Pamiętaj, że ma ona również pozytywny wpływ na włosy oraz śluzówkę nosa i gardła.

Sposoby na trądzik zimowy – regularne mycie twarzy

Myjąc twarz usuwasz bród i bakterie z powierzchni skóry. Musisz jednak pamiętać, że w okresie zimy nie możesz stosować preparatów, które wysuszają skórę twarzy.

Dermokosmetykiem, który świetnie sprawdza się w okresie zimy jest Alaclarin Acne – żel do mycia twarzy.

Alaclarin Acne – żel do mycia twarzy zawiera delikatne substancje myjące skutecznie oczyszczające i odblokowujące pory skóry. Zawiera również betainę, która ma silne działanie nawilżające i redukujące przeznaskórkową utratę wody, działa łagodząco i wygładzająco.

W celu uzyskania najlepszych efektów powinieneś stosować Alaclarin Acne – żel do mycia twarzy 2 razy dziennie rano i wieczorem.

Sposoby na trądzik zimowy – stosowanie kremów nawilżających

Do niedawna stosowanie kremów nawilżających w okresie zimy było zdecydowanie odradzane. Polecane były kremy natłuszczające. Ale w miarę rozwoju wiedzy o przyczynach powstawania pryszczy, zmieniają się zalecenia co do pielęgnacji skóry.

Do stereotypów należy przekonanie, że krem nawilżający zastosowany przed wyjściem na mróz może doprowadzić do odmrożeń. Kremy nawilżające powodują zatrzymywanie wody w komórce skóry. Woda jest podstawą metabolizmu komórkowego. Odpowiednio nawodniona komórka skóry jest bardziej odporna na niskie temperatury i inne niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Wybierz krem nawilżający odpowiedni do twojej cery. W przypadku cery suchej powinieneś stosować kremy intensywnie nawilżające.

Sposoby na trądzik zimowy – stosowanie preparatów przeciwtrądzikowych niewysuszających cery

Jeśli w okresie zimowym dojdzie do powstania pryszczy, ważne abyś jak najszybciej rozpoczął terapię, która nie wysusza cery.

Podstawą powstawania pryszczy w przypadku trądziku zimowego jest wzmożona produkcja sebum, która prowadzi do zatkania mieszków włosowych.

Alaclarin Acne – krem przeciwtrądzikowy to nowoczesny i wydajny krem przeciwtrądzikowy zawierający kompleks LACTAZEL działający na płytkie i głębokie warstwy naskórka.

Specjalnie opracowana formuła zmniejsza wydzielanie sebum i wpływa korzystnie na ogólny stan i koloryt skóry.

Alaclarin Acne – krem przeciwtrądzikowy zawiera kwas laktobionowy i kwas azelainowy. Dzięki zawartości obu kwasów Alaclarin Acne – krem przeciwtrądzikowy reguluje poziom flory bakteryjnej na powierzchni skóry a także wzmacnia ochronną barierę naskórka, tak przydatną w okresie zimowym.

Dzięki wzmocnieniu naturalnej bariery naskórka Alaclarin Acne – krem przeciwtrądzikowy zapobiega wysuszaniu cery szczególnie występującym w okresie zimowym.

Alaclarin Acne – krem przeciwtrądzikowy powinieneś stosować 2 razy dziennie rano i wieczorem.

Więcej na temat linii dermokosmetyków Alaclarin możesz przeczytać tutaj.

Facebook