ZASADY HIGIENY

Sposoby na trądzik w okresie zimy

Zima to trudny okres dla naszej skóry. Mróz, wiatr, centralne ogrzewanie, to tylko niektóre z czynników mających negatywny wpływ na cerę. Na skórę twarzy wysuszająco działa nagła zmiana temperatury otoczenia. Dlatego też zimą może dochodzić do zaostrzenia trądziku. U niektórych osób pryszcze pojawiają się tylko zimą. Jest to tzw. trądzik sezonowy. 3 sposoby na trądzik zimowy Skóra sucha, w okresie zimy wymaga szczególnej troski. Szczególną.

Czytaj dalej
Oczyszczanie skóry w gabinecie kosmetycznym. Trądzik pod lupą kosmetyczki.

W którym momencie w leczenie skóry powinna włączyć się kosmetyczka? Jakie zabiegi są niezbędne do prawidłowej ochrony skóry przed nawrotem trądziku? Pytania te zadają sobie niemal wszyscy, którzy zmagają się z trądzikiem. Sposób postępowania zależy od kilku czynników takich jak np. nasilenia zmian, rodzaj cery oraz stosowana terapia dermatologiczna. Jeżeli trądzik jest leczony przez dermatologa, to on powinien zdecydować, kiedy i jakie zabiegi kosmetyczne można.

Czytaj dalej
Trądzik pod makijażem. W jaki sposób ukryć niedoskonałości nie szkodząc skórze?

Niemal każdy marzy o pięknej, gładkiej cerze. Niestety niewiele osób może pochwalić się idealną skórą. Wiele problemów i to nie tylko w okresie dojrzewania sprawiają trądzik i powstające po nim przebarwienia. Im większy jest to problem, tym ostrzejsza bywa reakcja na codzienne kłopoty. Czy doraźnym rozwiązaniem może być ukrycie trądziku pod makijażem? Tak, ale makijaż musi być wykonany odpowiednimi kosmetykami i z zachowaniem zasad higieny..

Czytaj dalej
Dieta a trądzik – prawda i mity

Dieta w leczeniu i zapobieganiu trądziku odgrywa bardzo ważną rolę. Wygląd i kondycja skóry w dużym stopniu zależy od tego, co jemy oraz jakich witamin i pierwiastków dostarczamy organizmowi. Z drugiej strony błędy dietetyczne mogą powodować powstanie i zaostrzenie trądziku.   W 2010 roku w amerykańskim czasopiśmie medycznym Skin Therapy Letter została opublikowana metaanaliza 27 badań klinicznych. W pracy tej udowodniono, że dieta może powodować.

Czytaj dalej
Osiem zasad pielęgnacji skóry trądzikowej

Prawidłowa pielęgnacja obok właściwego leczenia to podstawy skutecznej terapii trądziku. Leczenie przeciwbakteryjne czy złuszczające naskórek musi być uzupełniane odpowiednio przeprowadzanymi zabiegami oczyszczającymi. Poniżej znajdziesz osiem zasad pielęgnacji skóry trądzikowej. Twarz należy myć dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Jeżeli uprawiasz sport pamiętaj, aby umyć twarz po treningu. Sporty uprawiane w kasku (kolarstwo, jeździectwo) szczególnie narażają skórę na powstawanie pryszczy. Myj skórę twarzy delikatnie płynem o.

Czytaj dalej
Facebook