LECZENIE TRĄDZIKU

Skuteczne leczenie trądziku jest możliwe. Warunkiem jest unikanie zachowań, które sprzyjają rozprzestrzenianiu się zmian trądzikowych. Poniżej kilka ważnych rad.

Witaminy w leczeniu trądziku

Trądzik to choroba u podłoża której, leżą ogólnoustrojowe zaburzenia hormonalne. Aby hormony mogły prawidłowo funkcjonować niezbędna jest prawidłowa dieta, zawierająca wszystkie niezbędne witaminy. Wpływ diety na hormony daje się szczególnie łatwo zaobserwować u kobiet będących w pierwszym trymestrze ciąży. Wiele kobiet ma wtedy ochotę na pokarmy, których wcześniej nie spożywały. Tzw. „zachcianki smakowe” rzadziej, ale również daje się obserwować w trakcie cyklu miesiączkowego. Dochodzi wówczas.

Czytaj dalej
Trądzik – 4 powody wizyty u dermatologa

Trądzik w swej łagodnej postaci z reguły może być leczony bez konsultacji lekarskiej. W większości przypadków, wystarczy zachować odpowiednie nawyki higieniczne i żywieniowe oraz stosować preparaty dostępne bez recepty w aptekach. Leczenie niektórych postaci trądziku wymaga jednak pomocy specjalisty. Ten artykuł pozwoli Ci zrozumieć, kiedy niezwłocznie udać się do lekarza dermatologa.   Trądzik – powody, dla których powinieneś udać się do dermatologa Brak efektu leczenia,.

Czytaj dalej
Zasady leczenia trądziku w okresie wakacji

Zdrowo wyglądająca, opalona skóra to pragnienie każdego nastolatka. Jednak nadmierne opalanie, mimo trwającego leczenia, może spowodować nasilenie objawów trądziku. Ponadto światło słoneczne może również powodować odczyn fototoksyczny – poważne powikłanie terapii trądziku.   Jaki promienie UVB wpływają na zmienioną trądzikowo cerę? Jednym z obowiązujących stereotypów jest przekonanie, że opalanie jest czynnikiem zmniejszającym ilość pryszczy. Od pokoleń nastolatki wystawiają swoją zmienioną trądzikowo cerę na działanie światła.

Czytaj dalej
Leczenie trądziku a mechanizmy powstawania pryszczy

Leczenie trądziku to pozbycie się pryszczy i uniknięcie powstawania blizn. Skuteczne leczenie trądziku to stosowanie preparatów oddziałujących na różne mechanizmy powstawania pryszczy. Leczenie trądziku dobiera się również biorąc pod uwagę stopień zaawansowania choroby. Im wcześniej zostanie wdrożone odpowiednie leczenie trądziku tym większe szanse na pozbycie się pryszczy i uniknięcie powstawania blizn. Leczenie trądziku może być miejscowe, stosowane na zmienioną trądzikowo cerę i ogólne polegające na przyjmowaniu tabletek. Łagodna.

Czytaj dalej
Dlaczego mimo leczenia trądzik nie ustępuje?

Stosowanie leków i preparatów przeciwtrądzikowych to nie wszystko. Aby terapia była skuteczna musisz: przestrzegać zasad higieny, stosować odpowiednią dietę, unikać zachowań, które sprzyjają rozprzestrzenianiu się zmian trądzikowych. Poniżej znajdziesz dziewięć najczęściej popełnianych błędów w trakcie leczenia trądziku. 1. Wyciskanie pryszczy. Wyciskanie pryszczy to najczęściej popełniany błąd, który skutkuje poważnymi powikłaniami. Wyciskanie usuwa pryszcza wyłącznie powierzchniowo. Zdarza się, że mechaniczne usuwany pryszcz „chowa się” w głąb.

Czytaj dalej
Facebook